Teknoloji

Xbox ve Play Station 5’e Koronavirüs engeli

Karantina günlerinde sürekli oyun oynayan gamerlar olarak konsolların ucuzlamasını ve yeni konsolların piyasaya sürülmesini dört gözle bekliyorduk ancak maşallah dediğimiz 3 gün yaşıyor. Önce konsollara zam geldi. Şimdi de korona virüsü sebebiyle ürün tedarikleri durma noktasına geldi. Yetmedi Xbox Series X ve PlayStation 5 çıkış tarihi hakkında can sıkıcı muhabbetler şimdiden dönmeye başladı.

Asya oyun pazarı araştırma ve danışmanlık firması olan Niko Partners, korona virüsün Çin oyun pazarındaki etkisi hakkında yayımladığı raporda lojistik konuları ve tedarik zinciri açısından olumlu yaklaşsa da Niko Partners web sitesinde yayımlamış olduğu raporlarda tam tersi açıklamalarda bulunuyor.. Bu durum bana göre Play Station 5 ve Xbox’un pandemiden fazlasıyla etkileneceği ve çıkışının da gecikeceğinin habercisi oldu. Bekleyelim görelim.

Raporun detayına: nikopartners.com sitesinden bakabilirsiniz.

Minimal ve sade bir yaşamı benimsemiş grafiker ve webmaster.. Hobi olarak Web, Masaüstü ve Mobil Yazılım geliştiriyorum. Html, Php, Mvc ve C# dilleriyle çalışıyorum, ara sıra gazete ve dergi mizanpajıyla ilgileniyorum..

Leave a Comment