Web Tasarım Wordpress

http mi yoksa https mi? SSL nedir? Ne işe yarar?

SSL Sertifikası Nedir :

İngilizce olarak ” Secure Sockets Layer ” demek. Türkçe anlamı ”Güvenlik Giriş Katmanı ” anlamına gelmektedir. Kısaca böyle özetleyebilirim.

SSL Sertifikası Ne İşe Yarar” dediğinizi duyar gibiyim.

SSL sertifikası Türkçe terimi ile güvenlik sertifikası vs vs diye boş yazılarla sizi yormak istemiyorum.  Faydası girdiğimiz web sitesinde kredi kartı bilgilerimizi, şifrelerimizi, telefon numaralarımızı, özel bilgilerimizi kısaca bize ait olan her şeyi 3.taraf ile güvenlik sertifikası sayesinde şifreli olarak gönderiyor.

kemalbolat.com.tr SSL kullanıyor mu?

İçiniz rahat olsun “EVET” SSL sertifikasını kullanıyorum.

Web siteme https://www.kemalbolat.com.tr tıklayarak ya da herhangi bir içeriği Googla’dan tıklayarak geldiğinizde “Bağlantı Güvenli” ve “Kilit” görüyorsanız SSL sertifikası geçerlidir ve aramızdaki tüm iletişim şifrelidir. Sizler de sitenizde SSL kullanmaya özen gösterirseniz faydasını göreceksiniz. (SSL detayları için Sertifika butonuna tıkladığınızda daha detaylı bilgileri görebilirsiniz. Farklı faydalı bilgilerde görüşmek üzere. Esen kal. )

Minimal ve sade bir yaşamı benimsemiş grafiker ve webmaster.. Hobi olarak Web, Masaüstü ve Mobil Yazılım geliştiriyorum. Html, Php, Mvc ve C# dilleriyle çalışıyorum, ara sıra gazete ve dergi mizanpajıyla ilgileniyorum..

Leave a Comment