İçerik Teknoloji

Apple Watch 5 gölgede kaldı!

Apple’ın akıllı saat konusunda lider olduğu hepimizce aşikar. 2020 yılının son ürünü olması beklenen Apple Watch Seri/Series 6 olan eşsiz akıllı saati hakkında sıradışı özelliklerden bahsediliyor. Apple Watch Series 5 sahibi olarak ben bile heyecanlıyım. Peki ama bu özellikler neler? Biraz dedikodu yapalım.

Giyilebilir teknolojik ürünlerin tasarımı ve kullanımına en üst düzeyde hassasiyet gösteren Apple, iPhone, iPad gibi kusursuz cihazlarının yanında akıllı saatleri ile başarılı satış rakamlarını yakalıyor. Yani dünyanın parasını kazanıyor desek yalan olmaz. iPhone ve diğer Android akıllı telefonlar ile tam uyumlu ve kusursuz bir şekilde çalışan Apple Watch sahipleri için kolay bir kullanım sağlıyor.. Çıktı çıkacak derken her seferinde bizi yaz sonuna kadar bekleten Apple, iPhone 12 ile beraber tanıtmayı düşündüğü Apple Watch Seri/Series 6 için ise ben dahil teknoloji dünyasının beklentisi epey fazla. Seri 4 ve 5 arasında aham şaham fark olmadığı için açıkçası beni hayal kırıklığına uğratmıştı. Umarım Seri 6 beklentilerimizi karşılar. Peki Seri 6’da neler olacak şimdi bir gözatalım..

  • Kandaki oksijeni ölçecek ve panik atak durumu var mı yok mu sorusuna cevap verecek. [ Bu durumda saatimiz bize panik atak var diyosa doktora gidip bende panik atak varmış diyebileceğiz 🙂 inanılmaz ama şaka gibi. ]
  • Suya sabuna daha dayanıklı olacak. [ Seri 5 de dayanıklı fakat ne kadar dayanıklı elimizde kalmasın diye test edemiyorum çünkü o konuda pek güven hissi vermedi bana..) ]
  • Touch ID – Beklediğim en güzel şey. Saati her çıkardığımda parola girmek zorunda kalıyorum. Bu da haliyle can sıkıcı oluyo. O kadar para ver bi de zırt pırt parola gir bence büyük işkenceydi. Artık parmak iziyle daha güvenilir şekilde kullanılabilecek.
  • Uyku Takibi – sanırım artık bizi uykumuzda bile izleyecekler..

Minimal ve sade bir yaşamı benimsemiş grafiker ve webmaster.. Hobi olarak Web, Masaüstü ve Mobil Yazılım geliştiriyorum. Html, Php, Mvc ve C# dilleriyle çalışıyorum, ara sıra gazete ve dergi mizanpajıyla ilgileniyorum..

Leave a Comment